Czwartek z pasją: Lalki, pacynki, marionetki

Kolejny Czwartek z pasją za nami! Tym razem odwiedził dzieci Przemysław Bosek, aktor – lalkarz z Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Najpierw opowiedział Przedszkolakom o kulisach swojego zawodu. Potem przedstawił bardzo interesujące i kolorowe rekwizyty. Przedszkolaki z entuzjazmem witały kolejne postacie: Księżniczkę, Kmiecia, Papugę, Kota, Elmo, Kolorowe Ptaszysko. Dzieci dowiedziały się, że lalkarz animuje, czyli ożywia lalki. Pacynki zakładamy na rękę, jak rękawiczkę, kukiełki można zrobić nawet z drewnianej łyżki, najtrudniejsze do animowania są natomiast marionetki. Marionetką jest np. Pinokio.

Pogadanka przypadła dzieciom do gustu. Każdy mógł dotknąć a nawet spróbować swoich sił w animacji kolorowych lalek.

Na zakończenie spotkania pan Przemysław otrzymał od dzieci pamiątkowy rysunek i zaprosił swoich małych słuchaczy do radomskiego teatru na przedstawienie „Baśń o dzielnym Radomirze”, w którym gra tytułową rolę.

More in this category: « Jemy zdrowo! Dobry Start »