Spotkanie z przyrodą

Dzieci z naszego przedszkola odwiedził dzisiaj Pan Leśniczy. Opowiadał dzieciom, jak należy zachowywać się w lesie, by nie płoszyć zwierząt oraz jak możemy dbać o las. Swoją opowieść ilustrował planszami przedstawiającymi różne gatunki drzew i zwierząt. Przedszkolaki poznały sporo ciekawostek, dotyczących lasu, np. dowiedziały się, że najwięcej w polskich lasach jest drzew iglastych, najdłużej żyjącymi drzewami są dęby. W związku ze zbliżającymi się świętami Pan Leśniczy zachęcał wszystkich do kupowania żywych choinek z leśnych plantacji, gdyż są ładniejsze, pachnące i z pewnością bardziej ekologiczne niż sztuczne, plastikowe.

Z największym zainteresowaniem słuchały przedszkolaki opowieści o mieszkańcach lasu: lisach, bobrach, jeleniach, dzikach, dzięciołach, sowach i słonkach.

Okazało się, że dzieci często wraz z rodzicami spacerują po lesie i lubią obserwować przyrodę. Toteż podczas spotkania wykazały się dużą wiedzą na temat leśnego środowiska.

W podziękowaniu za wizytę Gościowi wręczono wykonaną przez dzieci ozdobę choinkową.

More in this category: « Mikołajki Na poczcie »