Ruch rozwijający Weroniki Sherborne

Zajęcia prowadzone metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne pozwalają rozwijać świadomość własnego ciała i zaspokajać naturalne potrzeby aktywności fizycznej. Metoda Ruchu Rozwijającego stanowi narzędzie wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka
i terapii zaburzeń tego rozwoju. Wspomaga nie tylko rozwój, ale także wyrównuje opóźnienie w sferze emocjonalnej i społecznej. Celem tych zajęć jest kształtowanie spontaniczności, poczucia bezpieczeństwa, akceptacji samego siebie, swojego ciała i odkrywanie własnych możliwości. Zajęcia te  stosuje się między innymi w pracy z grupami dzieci upośledzonymi umysłowo, autystycznymi, z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz z zaburzeniami emocjonalnymi i zaburzeniami zachowania.
Metodę można stosować indywidualnie - z jednym dzieckiem lub grupowo. Preferowane są jednak zajęcia grupowe, gdyż zapewniają one dziecku lepszy kontakt z dorosłymi lub innymi dziećmi.